„Taip, laimingas“

„Taip, laimingas“

Taip, laimingas. Kardinolą Audrį Juozą Bačkį kalbina Antanas Gailius – Vilnius: VšĮ „Naujasis židinys-Aidai“, 2016. – 528 p.

Remdamasis savo turtinga patirtimi, kardinolas Audrys Juozas Bačkis, kurį nebūtų per drąsu vadinti vienu iškiliausių XX a. lietuvių, dosniai ir atvirai pasakoja apie Bažnyčios struktūras ir jos santykius su tautomis ir valstybėmis, peržvelgia susitikimus su iškiliausiais politikais ir paprastais tikinčiaisiais, šmaikštauja apie savo sėkmes ir nesėkmes. Kardinolą apie jo spalvingą ir turiningą gyvneimą kalbino poetas, vertėjas, visuomenės veikėjas, Nacionalinės premijos laureatas Antanas Gailius.


Manau, kad ši knyga yra dovana ir visai Lietuvai. Mat ji kalba balsu žmogaus, kuris kelionei iš Kauno į Vilnių sugaišo ne valandą ar pusantros, kaip mes įpratę, bet ištisus dešimtmečius, nes jo kelio stotelės buvo ne Žiežmariai, Vievis ir Grigiškės, o Paryžius, Roma, Manila, San Chosė, Ankara, Lagosas, vėl Roma, galiausiai – dar ir Haga. Kelionės pradžioje šis žmogus matė gyvą Juozą Lukšą-Daumantą, kažkada pietavo su Ronaldu Reaganu, kalbėjosi su Czeslavu Miloszu, lankėsi net Kremliuje pas Michailą Gorbačiovą. Tiesą sakant, nežinau, ar Lietuvoje yra kitas tokio akiračio ir patirties žmogus.
            Antanas Gailius


Parašyti įvertinimą

Pastaba: HTML neverčiamas!
    Blogas           Geras
  • Prekės kodas: 9786098163056
  • Prieinamumas: Sandėlyje
  • 15.00€

  • Be PVM: 13.76€